Filli Boya Sutut 1KG
Filli Boya Sutut 20kg

Filli Boya Sutut 1KG (13053240)

Marka : Filli Boya
Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)
₺3,70 'den başlayan taksitlerle

 Elastomerik akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, tek komponentli, kullanıma hazır, elastik, her tür zemine kolayca uygulanabilen, beyaz renkli sürme su yalıtım malzemesidir.

ADET

Artır Azalt

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekânlarda, yatayda ve düşeyde, düz ve eğimli çatılarda, teras, balkon, havuz ve su depolarında, oluk, saçak ve baca kenarlarında, beton, sıva, tuğla, çinko, galvaniz, briket gibi yüzeylerde kullanılabilir.

ÖZELLİKLER 

Kullanıma hazırdır.  Uygulaması çok kolay olup yarı akışkan özelliği vardır. Bu yüzden çok zor yüzeyleri kolayca kaplayabilir. İşçilik maliyeti düşüktür.  Elastiktir. 1 ile 1.5 mm. kalınlıkta 23°C'de 24 saat sonra % 600 uzama gösterir.  Her türlü yapı malzemesine mükemmel yapışma sağlar. (Mineral esaslı yüzeylerde yapışma dayanımı: 7.15 kgf / cm2 ).  Sıcak soğuk farklarında elastikiyetini korur. (70°C'de % 476, -17°C'de % 397).  Zayıf kimyasallara dayanıklıdır.  Yüzeylerde teneffüs imkanı sağlar. (Su buharı geçirgenliği: 24 saat sonra 23°C'de % 65 nemde 27.6 g/m² gün).  Çekme mukavemeti; 24 saat sonra 23°C'de 24.5 kgf / cm2 , 72 saat sonra 55 kgf / cm2 dir.  Solvent içermez.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şekil : Yarı akışkan sıvı Renk : Beyaz Yoğunluk : 1,29 ± 0,05kg/lt Kopma uzaması : En az % 600 Yapışma mukavemeti : 12 kgf/cm2

 

UYGULAMA Sutut; nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, kir, toz ve gevşek zemin temizlenmelidir. Sıva ve beton yüzeylerin, uygulamadan önce, sabunlu ılık su ile temizlenmesi tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeylerin, göllenme yapmayacak bir eğime(min.%5) sahip olması gerekir. Zemindeki boşluklar, çukurlar tamir harcı Stako ile doldurulmalıdır. Yüzeyin durumuna göre Sutut % 100 oranında suyla inceltilerek bir kat astar çekilmeli ve bunun üzerine iki kat inceltilmeden uygulanmalıdır. (Uygulama, minimum iki kat olarak yapılmalıdır.) İkinci kat, birinci kata 90° dik istikamette uygulanmalıdır. Yatay ve düşey birleşim noktalarında Elyaflı Sutut şerit halinde uygulanmalıdır. Sutut, özellikle kuru havalarda +5 °C ve +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulanan yüzeyler en az 24 saat bu hava koşullarından korunmalıdır. Sutut'u ARS kartelasındaki (sadece 4-5 tonlarıyla) renklerle yaklaşık olarak renklendirmek mümkündür.

 

UYARI Sutut uygulanan tüm yüzeylerin dış etkilere karşı performans ve gerekli dayanımı göstermesi için üzerinin şap, seramik veya benzer kaplamalarla korunması gereklidir. Uygulama araçları suyla temizlenir. Uygulama yapılırken altı düz lastik ayakkabı ile uygulama yapılması önerilir. Özellikle üzerine uydu anteni, güneş enerjisi panelleri ve su deposu monte edilecekse ayrı bir platform yapılması önerilir.

 

KURUMA SÜRESİ (20 °C % 65 HR'de) İlk kuruma 12 saat. İkinci kat 24 saat. Tam kuruma 48 saat.

 

SARFİYAT Uygulanan yüzeyin; yapısına, pürüzlülüğüne ve gözenekliliğine bağlı olarak her kat için; ortalama düşeyde 0,750-1 kg/m², yatayda 1-1,5 kg/m²’dir. Verilen sarfiyatlar yaklaşık değerler olup; yüzeyin gözenek ve boşluk yapısına göre farklılıklar olacağından, kesin sarfiyat iş bitiminde belli olacaktır.

 

DEPOLAMA Nemden, dondan ve doğrudan güneş ışığından koruyarak; serin ve kuru ortamda saklanmış orijinal ambalajında 1 yıl depolanabilir.

 

AMBALAJ 1 kg, 3 kg, 10 kg, 20 kg PE kova

 

ZARARLILIK İFADESİ H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

 

ÖNLEM İFADESİ P101 Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın. P102 Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. P103 Kullanmadan önce etiketi okuyun. P261 Tozunu/dumanını/gazını/sisini/buharını/spreyini solumaktan kaçının. P280 Koruyucu eldiven/koruyucu kıyafet/göz koruyucu/yüz koruyucu kullanın. P321 Özel müdahale gerekli (etikete bakın) P363 Kirlenmiş giysilerinizi yeniden kullanmadan önce yıkayın. P333+P313 Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbi yardım/müdahale alın. P501 İçeriği/kabı yerel/bölgesel/ulusal/uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.